Lista produktów marki Lee Cooper

Lee Cooper zapisał się w historii Wielkiej Brytanii jako symbol młodzieżowej rewolucji lat 50 i 60. To jedna z najstarszych europejskich marek produkujących jeansową odzież i jednen z niewielu tak ważnych kulturowych symboli, który do dzisiaj jest rozpoznawalny na całym świecie. Lee Cooper to po prostu międzynarodowa legenda, a jej historia zaczęła się bardzo niepozornie - od robotniczych ubrań. 

Marka narodziła się w East End w Londynie w 1908 roku, w zniszczonym lokalu na ulicy Middlesex Street. Założyła ją dwójka przyjaciół - Morris Cooper i Louis Maister, po swojej podróży do RPA, która na zawsze odmieniła ich życie. To właśnie dzięki niej wpadli na koncept marki, który zakładał produkcję odzieży robotniczej i jej eksport do RPA, gdzie był na nią ogromny popyt. A że w tamtym czasie za najlepszy materiał dla robotników uważano jeans, to właśnie w niego zaczęła inwestować marka, która niedługo potem stała się odzieżowym must have’em całej Wielkiej Brytanii!

Aktywne filtry

Dbamy o Twoją prywatność  Pliki cookies umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają nam dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Więcej o plikach cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.